Святкування Перемоги у Копіївській територіальній громаді

04.06.18

Все далі і далі відходять в минуле ті роки лихоліття.  І ось вже 73–й раз святкуємо одне із самих пам’ятних і дорогих свят – Свято Перемоги! Це день всенародної гордості та всенародної скорботи. Саме тому сьогодні ми зібрались на цьому святому місці для вшанування пам’яті тих, хто не повернувся з фронтів Великої Вітчизняної війни, тих хто загоював рани тих років лихоліття після війни.  Так, все далі відходять в історичне минуле ті роки, вкриті нев’янучою славою героїчних років Великої Вітчизняної війни. Все більше загоюються рани нанесені тою війною, але в цей неспокійний для нашої країни час, наш миролюбивий народ отримує нові рани від подій на сході країни. Нащадки переможців Великої Вітчизняної війни сьогодні повторюють подвиг своїх дідів-прадідів. Нові учасники бойових дій – наші земляки як ніхто інший знає, відчуває, розуміє чого варта була Перемога 1945 року.

Щастливі ті, хто дожив до виликого переможного Дня. Але тих, хто наближав довгождану свободу стає все менше й менше. Сьогодні в селі проживають лише  один учаник  бойових дій  - Костюк Микола Степанович. Рідшими стають й ряди вдів учасників війни. Сьогодні в селі проживають одна вдова Великої Вітчизняної війни Чухрій Надія Лук’янівна, яка отримала похоронку під час війни та 9 жінок, які стали  вдовами учасників війни вже після його завершення. Це Казьмірова Аделя Йосипівна, Клименко Ганна Кирилівна,  Ходотова Марія Леонтіївна, Чуба Лідія Павлівна, Гнисюк Ніна Михайлівна, Луговська Надія Вікторівна, Килімник Яніна Вікентіївна,  Гнисюк Марія Степанівна, Петрова Марія Іванівна.

Ми щиро вітаємо вас, шановні, сьогодні, схиляємо свої голови перед вами за ваш ратний подвиг в імя великої перемоги.

Нажаль не дожили до цього дня дороги нам люди і в такий пам’ятний день давайте згадаймо їх : Торнопольський Антон Олдександрович, Скоробогач Василь Степанович, Яськов Альбін Іванович , Гнисюк Дмитро Миколайович, Хребтань  Дубова Ганна Леонтіївна , Хребтань Дарка Гнатівна. Та багато- багато інших. Всіх просто довго можна  перераховувати. Вони поповнили той довгий список померлих на фронтах Великої Вітчизняної війни  та тих хто повернувся і помер в мирний час від незагоюваних ран війни.  Але кожного з них сьогодні ми помянули  в своїй молитві.- такими словами розпочала урочисте святкування Дня Перемоги в селі Копіївка сільський голова О.Чорна.

До свята учасник бойових дій та вдови тої жахливої війни отримали продуктові пайки. Учасниками святкування були учасники бойових дій під час проведення АТО, яких в територіальній громаді 12 чоловік: Цвігун Іван іванович, Штогрин Олександр Петрович, Бойко Володимир Володимирович, Мальований Володимир Святославович, Миколюк Віталій Борисович. Петров Олександр Васильович, Франчук Роман Леонтійович, Гоцький Олексій Петрович, Семенюк Владислав Русланович , Гажим Юрій Георгійович, Полоса Олександр Олександрович . Всім їм також була вручена грошова допомога. Все це стало можливим при активній участі орендарів громади.